Chłopy – tu trzeba być

Chłopy to malownicza, turystyczna miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim. Jej największym atutem są piękne, szerokie plaże. Nawet w pełni sezonu turystycznego nie są zbytnio zatłoczone, dzięki czemu każdy może tam znaleźć miejsce do spokojnego wypoczynku. Chłopy to niewielka wioska rybacka. Na co dzień zamieszkuje ją około 300 mieszkańców. Wieś zachowała swój tradycyjny charakter. Można znaleźć w niej urokliwe domy ozdobione ludowymi malowidłami. W natłoku wszechobecnej komercjalizacji i dążenia do nowoczesności to na pewno miła odmiana.

Z punktu widzenia turystów dużym atutem jest też rozbudowana baza noclegów w Chłopach. Nawet najbardziej wymagający znajdą coś dla siebie wśród licznych ofert. Aby się o tym przekonać, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło "noclegi Chłopy". Lista dostępnych miejsc noclegowych (zobacz szczegóły w portalu meteor), którą otrzymamy w rezultacie jest naprawdę pokaźna. Co ważne, większość noclegów nie jest droga i mieści się w budżecie wakacyjnym przeciętnej rodziny.

Chłopy to szczególnie dobre miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Wiele ośrodków wypoczynkowych i pensjonatów oferuje baseny, place zabaw czy sale zabaw przystosowane do potrzeb maluchów. Przy głównej ulicy można znaleźć także ogólnodostępne karuzele i huśtawki. Nawet jeśli pogoda nie będzie dopisywać, nie powinny one narzekać na nudę. Dzięki temu również rodzice będą mieli zapewnione komfortowe warunki do wypoczynku. W Chłopach nie brak cyklicznych imprez organizowanych głównie z myślą o turystach. Do najbardziej popularnych należą Święto Morza, Dzień Latawca czy Dzień Ryby.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku powinni z kolei docenić fakt, że Chłopy położone są wśród lasów świerkowych i sosnowych. Nie bez powodu na początku swojego istnienia Chłopy były nazywane Borowem. Piękny nadmorski krajobraz stwarza idealne warunki do spacerów i rowerowych wycieczek. Warto wybrać się również na przystań rybacką. Nie co dzień nie zdarza się nam przecież oglądać rybaków przy pracy czy kupować ryby prosto z kutra. Ci, którzy lubią nieco dalsze wycieczki mogą natomiast odwiedzić kościół w Sarbinowie lub latarnię morską w Gąskach. Chłopy zachwycają swoim kameralnym charakterem. Niewiele miejscowości nad polskim morzem jest równie urokliwych. Rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna również zachęcają do wypoczynku w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>