Dla kogo wypoczynek w Kątach Rybackich?

Wielu turystów twierdzi, że nad polskim morzem nie ma dzikich plaż. Kąty Rybackie przeczą temu twierdzeniu. Nawet w szczycie sezonu trudno o tłumy turystów. Miejscowość zapewnia cichy i spokojny wypoczynek. Z daleka od miejskiego zgiełku, wszechobecnych smażalni ryb i budek z tanimi pamiątkami.

Kąty Rybackie znajdują się zaledwie kilka minut jazdy od popularnych kurortów w Sztutowie czy Krynicy Morskiej. To zaciszna osada rybacka na zachodniej części Mierzei Wiślanej. Turyści do swojej dyspozycji mają dobrze zadbaną i czystą plażę. Podczas silnych sztormów, przypływów i odpływów morza, na brzeg wyrzucane są muszelki oraz kolorowe kamyki. Baza noclegowa również nie pozostawia wiele do życzenia. Znajdziemy tu wolne noclegi w pensjonatach, willach, hotelach, motelach - wymieniać można długo, a wybierać można ze strony Meteora. Miejscowość składa się z jednej głównej ulicy, wokół której skupione są smażalnie, restauracje oraz bary. Turyści do Kątów Rybackich zaglądają zazwyczaj przejazdem, kierując się do o wiele popularniejszej Krynicy Morskiej.


Symbolem Kątów Rybackich jest kamienny obelisk, znajdujący się obok ławeczki. Przedstawia on rybaka, trzymającego w dłoni rybę. Warto chwilę odpocząć na ławeczce i rozkoszować się przepięknym widokiem, rozpościerającym się na cały Zalew Wiślany. W miejscowości znajdują się dwa porty rybackie - jeden od strony Morza Batyckiego i drugi od strony Zalewu Wiślanego. Kąty Rybackie chętnie odwiedzane są przez wędkarzy, jak i zapalonych amatorów sportów wodnych. Jeśli odległości w miejscowości wydają nam się zbyt duże, możemy je pokonywać przy pomocy meleksów. Za niewielką opłatą - około 3 zł - można nimi dotrzeć na plaże czy gdziekolwiek tylko chcemy. Polecamy jednak piesze wędrówki bądź rowerowe.

Latem w Kątach Rybackich na turystów czekają sezonowe imprezy na plaży, jak też cyklicznie organizowane Dni Rybaka. Wydarzenie to odbywa się w dniu imienin Piotra i Pawła. Impreza trwa z reguły dwa dni, wystawiane są regionalne potrawy, organizowane są imprezy kulturalne i rozrywkowe. Do ciekawych wydarzeń mających miejsce w Kątach Rybackich zaliczymy też z całą pewnością Kiteweekend, w trakcie którego można podziwiać przepiękne latawce - w formie ośmiornic, ryb czy innych. Najwięcej wrażeń impreza dostarczy małym dzieciom. W gorszą pogodę polecamy zwiedzać okolicę rowerami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>