Innowacyjne działania Torunia

Toruń to nieco ponad 200-tysięczne miasto o charakterze turystycznym i akademickim. Sprawne wykorzystywanie dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej, umożliwia realizowanie szeregu inwestycji budowlanych, drogowych i kulturalnych. Dzięki temu z roku na rok przeciąga coraz liczniejsze rzesze turystów i staje się miastem bardziej przyjaznym mieszkańcom. Wraz z rozwojem miasta rozszerza się także oferta bazy noclegowej. Powstają nowe hotele, często związane ze znanymi sieciami. Coraz więcej miejsc pojawia się w ofercie prywatnych właścicieli, którzy przeznaczają na wynajem samodzielne mieszkania. Bez problemu można zaplanować kilkudniowy wyjazd z noclegami w Toruniu i poznać to wyjątkowe miasto.

Do głównych inwestycji usprawniających sieć drogową należą m. in. budowa drugiego mostu drogowego przez Wisłę, ułatwienie dojazdu na Stare Miasto poprzez modernizację węzła przesiadkowego autobusowo–tramwajowego oraz budowa parkingów podziemnych. W planach jest także remont tzw. starego mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego wraz z drogami dojazdowymi. Dzięki tym wkładom poruszanie się po Toruniu zarówno samochodem, jak i transportem miejskim jest szybsze i łatwiejsze.

Dla wielu Torunian sztandarowym sportem miasta jest żużel. Dzięki powstaniu nowego, bardzo nowoczesnego stadionu z zadaszeniem i oświetleniem toru, miasto ma możliwość organizowania nie tylko krajowych rozgrywek ligowych, ale również międzynarodowych imprez z cyklu Grand Prix. Wydarzenia tej rangi przyciągają tysiące fanów czarnego sportu z całego świata. Drugim godnym wzmianki niedawno powstałym obiektem sportowym jest Arena Toruń, Hala Sportowo–Widowiskowa, w której organizowane są różnego typu rozgrywki, m. in. gale boksu i mitingi lekkoatletyczne. Oba te obiekty są także wykorzystywane jako sale koncertowe dla znanych i popularnych wykonawców.

Budynkiem przeznaczonym m.in. na występy muzyczne, świetnie wyposażonym w systemy nagłośnienia i oświetlenia, jest Centrum Kulturalno–Kongresowe Jordanki. Dzięki takim inwestycjom Toruń staje się coraz bardziej popularnym celem zarówno dłuższych, jak i krótszych wyjazdów związanych z udziałem w poszczególnych wydarzeniach. Miasto jest nie tylko prężnym ośrodkiem kulturalno–edukacyjnym, ale również oferuje niepowtarzalny klimat gotyckiej Starówki. W jej obrębie coraz większa liczba dawnych kamieniczek zyskuje odrestaurowane fronty i zachęca do spacerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>