Sudety Wschodnie a Lądek-Zdrój

Szukając uzdrowiska na terenie województwa dolnośląskiego łatwo trafić na malowniczą miejscowość o nazwie Lądek-Zdrój. Położona jest w Sudetach Wschodnich. Jest oblegana przez turystów i miłośników górskiej wspinaczki. Na tym terenie znajduje się mnóstwo szlaków turystycznych dobrze oznaczonych i przygotowanych pod względem trudności i długości. Dla bardziej zaawansowanych to istny raj wspinaczkowy. W okolicy znajduje się kilkadziesiąt skałek będących przyczyną licznie przyjeżdżających tu turystów. Jest także możliwość wzięcia lekcji wspinaczki górskiej u profesjonalnych i doświadczonych instruktorów.

Baza noclegowa najbardziej oblegana jest w sezonie letnim z uwagi na przepiękne krajobrazy i szlaki turystyczne, z których w tym czasie można w pełni korzystać. Pamiętać należy wtedy o rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. To głównie ośrodki uzdrowiskowe, ale także pensjonaty, apartamenty i kwatery prywatne (Lądek Zdrój - ), w których liczyć można na wyjątkowo komfortowe warunki noclegowe.

Domeną krajobrazu są bezdroża Kotliny Kłodzkiej przepełnione kamiennymi rzeźbami pochodzącymi z dawnych czasów. Warto zapoznać się z ich historią i poznać krążące wokół nich legendy. Najczęściej leczone tu choroby mają podłoże ortopedyczne i reumatyczne. Duże pokłady borowiny oraz wody lecznicze sprawiają, że nie brakuje tu narzędzi do pracy. Pierwsze źródełka z leczniczą wodą odkryto już w 1679 roku na terenie Parku Zdrojowego. Jest ich tutaj kilka, a uzdrowisko słynie z tego, że leczyło się tu wiele słynnych osób na przestrzeni poprzednich stuleci. Oglądać tu można także Leśny Ogród drzew i krzewów egzotycznych, będący jednym z najwyżej położonych w Polsce arboretów. Znajduje się w nim około 250 gatunków drzew i krzewów, pochodzących z całego świata. Warto także skorzystać z punktu widokowego położonego na trasie Drogi Śródsudeckiej. Dzięki niemu można obejrzeć panoramę okolicy z innej perspektywy. To wspaniałe miejsce zarówno dla kuracjuszy jak i miłośników górskiej wspinaczki. Warto wybrać się tutaj na dłuższy urlop, jak i na weekend. Dobrze zabrać ze sobą rodzinę lub przyjaciół, a na pewno nie będzie nudno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>