Wałbrzych – ciekawe miejsca w okolicy

Miasto Wałbrzych zaprasza na ciekawe wakacje. Położone w województwie dolnośląskim, na terenie Sudetów Środkowych oraz Pogórzu Zachodniosudeckim, nad rzeką Pełcznicą stanowi doskonałą propozycję na spędzenie letniego czasu. Wałbrzych jest skarbnicą ciekawych i zabytkowych miejsc. Poznamy tutaj wiele fascynujących, a momentami burzliwych historii. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, akademickim oraz naukowym. Nieodłącznie wiąże się z górnictwem. Co więcej, posiada dobrze zorganizowane zaplecze turystyczne. Szeroka baza noclegowa, znakomite punkty gastronomiczne, miejsce na rekreację oraz sport- z pewnością spędzimy tutaj niezapomniane chwile. Jakie noclegi Wałbrzych może nam zaoferować? W mieście funkcjonują liczne hotele, hostele oraz pokoje gościnne. W okolicy znajdziemy także gospodarstwa agroturystyczne oraz pensjonaty. Wakacje w Wałbrzychu możemy także spędzić w Domu Turysty. Możliwości jest wiele. Baza noclegowa dobrze spełnia swoją rolę. Z pewnością znajdziemy fantastyczne miejsce noclegowe, które spełni nasze oczekiwania. Co warto zobaczyć w Wałbrzychu?

Niewątpliwie wartościowym obiektem jest Zamek Książ. Warownia została wzniesiona w XIII wieku i jest trzecią co do wielkości tego typu bryłą. Zamek jest naprawdę spory. Jego historia jest burzliwa. Na przestrzeni lat miał on wielu właścicieli. Więcej ciekawych informacji oraz legend z pewnością poznamy podczas jego zwiedzania. Do naszej dyspozycji są piękne komnaty z barokowym wystrojem, jak Salon Biały, Salon Zielony czy też Salon Chiński. Wrażenie robią również pięknie zagospodarowane tereny wokół budowli. Ogrody i tarasy są bardzo przyjemnie zaaranżowane. W Zamku Książ współcześnie działa hotel oraz restauracja. Do obiektu należy także stadnina koni.

Kolejnym budynkiem, który zaskoczy nas swoją okazałością jest niewątpliwie Kolegiata Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Aniołów Stróżów. Wspaniała budowla zachwyci nas piękną, neogotycką architekturą. Dzieło Alexisa Langera zapiera dech w piersiach. Piękne wnętrze kryje wiele cennych dzieł sztuki sakralnej. W całym wystroju można poczuć lekkość, która jest zaskakująca, biorąc pod uwagę wielkość świątyni. Ciekawym obiektem o charakterze sakralnym jest także najstarsza świątynia w Wałbrzychu, a mianowicie Kościół Matki Boskiej Bolesnej. Powstała w XIV wieku. Głównym punktem kultu jest znajdująca się na głównym ołtarzu Pieta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>